Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Kdo jsme

Jsme pestrým a otevřeným společenstvím skládajícím se z lidí rozmanitého věku a původu. CBHB je součástí Církve bratrské, což je jedna z protestantských církví, která má kořeny v české reformaci. Sdílíme spolu svoje každodenní radosti i starosti a snažíme se být společenstvím otevřeným pro každého, kdo mezi nás přijde. Je pro nás důležité, aby naše křesťanství bylo srozumitelné těm, kteří svoji cestu k Bohu hledají, a jsme rádi, že mezi nás nachází cestu jak věřící, tak hledající. 

Naše společenství je zvláště otevřené těm, kdo jsou singl, ženatí, rozvedení, gay, nechutně bohatí nebo bez peněz, i těm, co nerozumět česki. Zvláště vítáme plačící novorozence a batolata, lidi hubené jako lund nebo ty, kterým nevadí pár kil navíc. Vítáme vás, pokud zpíváte jako Pavarotti nebo stejně jako náš kazatel. Jsme rádi, pokud jste sem zabloudili, přišli ze zvědavosti, nebo jste právě vyšli z vězení. Nevadí nám, pokud jste papežštější než papež nebo přesvědčený ateista. Speciálně vítáme lidi nad 60 let, kteří se necítí staří, i náctileté, kteří zestárli až příliš rychle. Vítáme matky v domácnosti i manažerky, přepracované otce i chlapy, co rádi boxují, hladové umělce, objímače stromů, majitele Apple i PC, vegetariány i milovníky hamburgerů.

   Jste vítáni, pokud bojujete s nějakou závislostí, máte jiné problémy, deprese nebo nesnášíte „organizované“ náboženství - známe to z vlastní zkušenosti. Pokud jste prohráli všechny peníze v automatech, jste vítání. Jestli máte tetování nebo piercing nebo obojí, vítejte mezi námi. Zvláště vítáme ty, kterým by se právě teď hodila modlitba, kterým církev lezla krkem už jako dětem nebo ty, kdo si spletli autobus a ocitli se tu náhodou. Vítáme turisty, hledající i pochybovače, plačící i radující se, truchlící, skeptiky i nenapravitelné optimisty, buďte mezi námi jako doma. Jsme rádi, že jste tady.